Вірменська дільниця

Вірмени на території Львова з'явились ймовірно ще в середині XIII століття. Львівська вірменська колонія була однією з багатьох, що виникали в той час на території нинішньої України, внаслідок завойовницьких нападів на Вірменію. Першими представниками цієї національності були ймовірно вірмени з Кафи (нині - Феодосія), де ще в 1047 році вже існувала вірменська колонія.

Початковим місцем їхнього розселення був початок нинішньої вулиці Хмельницького, колишнього Волинського шляху. Поруч досі знаходиться стара львівська торговиця — площа Старий Ринок. Перші вірменські поселенці були ймовірно купцями і ремісниками, рівними в правах із місцевим руським населенням.

Із наданням Львову магдебурзького права у 1356 почалось формування нового центру міста довкола нинішньої Площі Ринок. Забудова так званого «середмістя» була обнесена муром і трьома рядами валів.

Новий вірменський квартал знаходився в північно-східній частині оточеного муром середмістя. Його центром стала вулиця, котра нині є ділянкою сучасної  Вірменської. Культурним осередком кварталу був Вірменський собор, котрий в 1364 році став єпархіальним осередком для усіх вірмен Русі і Валахії і підлягав безпосередньо верховному католикосу в Ечміадзині.

Тривалість екскурсії: 0,5-1 год.

Використані матеріали Вікіпедії.

Екскурсію проводять:

Пропозиції