Музеї

Якщо Ви надумали приїхати до Львова по красу, або як до міста-історії, радимо відвідати і самобутні львівські музеї – вони того вартують. Таких музеїв більше ніде нема.

Єдиний в Україні Музей старовинної зброї,

що діє вже 30 років в колишньому міському арсеналі, знайомить із зразками холодної та вогнепальної зброї різних епох і народів. Ця виставка особливо цікава дітям. Привозіть їх до Львова теж!

Аптека-музей,

де виставлено усі 8000 експонатів і де ви зможете придбати «Залізне вино», що виготовляється тут же в аптеці за старовинними рецептами.

Голос талановитої української співачки Соломії Крушельницької, яка своїм виконанням врятувала від провалу знамениту оперу Джакомо Пуччіні «Чіо - чіо - сан», можна почути в музеї Соломії Крушельницької.

Найбільш повну в Україні колекцію середньовічного українського сакрального мистецтва XII-XVIII ст., оригінальні твори Тараса Шевченка можна побачити в Національному музеї імені Андрея Шептицького. Якщо Ви любите український модерн, то тут Ви також знайдете твори Михайла Бойчука, Модеста Сосенка та Петра Холодного.

Більше повезло Івану Трушу, Олексі Новаківському та Олені Кульчицькій – вони мають свої музеї, бо їх спадщина, на щастя, збереглася повніше.

Львівській картинній галереї вдалося зберегти від повного пограбування (на схід і на захід) чудову колекцію творів європейських художників: Пітера Пауля Рубенса, Жоржа де Латура, полотен якого в світі лишилося дуже мало, Яна Матейка, Артура Гротгера, Івана Шишкіна, Миколи Реріха. Цей музей, як і інші львівські музеї, був створений ще на початку 20 ст.

В чудовому мальовничому місці знаходиться Музей народної архітектури і побуту. Ми називаємо його простіше: Шевченківський гай, або більш давньою назвою Кайзервальд. Тут, серед чистої природи, біля пам’яток народного будівництва часто проводяться різні свята, етнофестивалі, художні виставки.

У Музеї етнографії ще при вході Вас зустріне старовинна карета і чудова граційна «Фортуна», скульптура талановитого Марконі. А сам розкішний будинок чого вартує! Збірки музею походять ще від давніх приватних колекцій, знаменитих львівських музеїв австрійського періоду, музею Наукового Товариства імені Шевченка. Чудові старовинні годинники, вишивка, писанки, різьба, мистецький промисел…і усього багато!

А у ще одному неповторному львівському музеї Вам розкажуть ( і не тільки) … про львівське пиво.

Запрошуємо!

Пропозиції